из вершины А прямоугольного треугольника ABC с прямым углом С проведена биссектриса AD, угол ADB

равен 110°. Найдите внешний угол при вершине В треугольника ABC.​

Ответы на вопрос

Отвечает Есинов Игорь.

Сума суміжних кутів = 180 градусів. Кут АДВ=110, значить кут АДС=(180-110=70 градусів). Трикутник АСД- прямокутний , кут С=90 градусів. Сума гострих кутів прямокутного трикутника= 90 градусів. Якщо кут АДС = 70 градусів,то кут САД = (90-70=20 градусів). АД- бісектриса, вона ділить кут навпіл, значить кут САД=куту ДАВ=20 градусів. Сума кутів трикутника = 180 градусів, 110+20+кут АВД =180 градусів, кут АДВ=(180-130=50 градусів). Сума внутрішнього і зовнішнього кутів =180градусів. Градусна міра зовнішнього кура = 180-50=130градусів. Відповідь: зовнішній кут =130 градусів