На сторонах PA і PB кута APB позначено точки D і F, AP/PD=BP/PF=5/3, AB=10 см. Чому дорівнює DF ?


Ответы на вопрос

Отвечает Морченко Алёна.

Маємо 2 подібних трикутника АРB та DPF(за спільним кутом Р та двома пропорційними сторонами). Тому третя сторона одного трикутника пропорційна відповідній стороні другого.

AB/DF=PA/PD

10/DF=5/3

DF=30/5=6 см