Дві сторони трикутника дорівнюють 12 і 18 см, а бісектриса кута між ними ділить третю сторону на

відрізки, різниця між якими дорівнює 4 см. Знайдіть периметр трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гаврилюк Евгения.

Ответ: 35 \frac{1}{3} см

Объяснение:

Намалюй трикутник АВС

АВ = 12 см, АС = 18 см

З вершини кута А проведена бісектриса АМ, яка ділить сторону ВС на відрізки ВМ і МС.

1) Нехай відрізок ВМ буде х см, тоді відрізок МС буде х + 4 см (за умовою).

2) \frac{AB}{AC} = \frac{BM}{MC}  - за теоремою бісектриси.

\frac{12}{18} = \frac{x}{x+4}  

12(x+4) = 18x

12x + 4 = 18x

6x = 4

x = \frac{4}{6} = \frac{2}{3} см

Значить відрізок ВМ дорівнює \frac{2}{3} см, а відрізок МС 4 \frac{2}{3} см.

Сторона ВС = ВМ + МС

ВС = 5 \frac{1}{3} см

2) Р ΔАВС = 12 + 18 + 5 \frac{1}{3} = 35 \frac{1}{3} см.