Якщо бічні сторони рівнобічної трапеції дорівнюють 10 см [ 8см ], а радіус кола, вписаного в

трапецію, 4 см [ 3 см ], то площа трапеції дорівнює...

Ответы на вопрос

Отвечает Калянов Кирилл.

Якщо у трапецію вписане коло, тоді сума бокових сторін рівна сумі основ.

Це дає мам змогу звернутися до формули площі трапеції через середню лінії, яка дорівнює половині суми основ.

l = (a+b)/2

l = (10+10)/2 = 10 см  [(8+8)/2 = 8]

Радіус описаного кола рівний половині висоти

h = 2r

h = 2*4 = 8 см [2*3 = 6]

S = l·h

S = 10*8 = 80 см² [8*6=48]