Дано рівносторонній трикутник установити відповідність між його висотою(1-4) та радіусом вписаного

кола(А-Д) 1. 9см А 5 см 2. 7,5 см Б 6 см 3. 6 см В 7 см 4. 4,5 см Г 4 см Д 3 см

Ответы на вопрос

Отвечает Лутфиев Эмир.

Ответ:

1   -  Б

2  -  А

3  -  Г      

4  -  Д

Объяснение:

Уточнена умова:

Дано рівносторонній трикутник установити відповідність між його висотою(1-4) та радіусом описаного кола(А-Д)

1. 9см                      А 5 см

2. 7,5 см                 Б 6 см

3. 6 см                    В 7 см

4. 4,5 см                 Г 4 см

                               Д 3 см

РОЗВ'ЯЗОК

Центр  описаного кола  є  точка перетину серединних перпендикулярів до сторін трикутника.

В рівносторонньому трикутнику бісектриса,  медіана та висота співпадають.

Отже, висота ВН є також медіаною, а медіани трикутника перетинаються в одній точці, яка ділить кожну медіану у співвідношені 2 : 1, рахуючи від вершини.

ВО:ОН=2:1

тому R=BО=ВН·2/3

1. 9 см

R=BH\cdot\dfrac{2}{3} =9 \cdot\dfrac{2}{3}=\bf 6      (см)

2. 7,5 см  

R=BH\cdot\dfrac{2}{3} =7,5 \cdot\dfrac{2}{3}=\bf 5     (см)        

3. 6 см  

R=BH\cdot\dfrac{2}{3} =6 \cdot\dfrac{2}{3}=\bf 4         (см)      

4. 4,5 см

R=BH\cdot\dfrac{2}{3} =4,5 \cdot\dfrac{2}{3}=\bf 3      (см)

#SPJ1