Знайдіть радіус кола, описаного навколо правильного трикутника, периметр якого дорівнює 18√3 см.


Ответы на вопрос

Отвечает Трубчик Настя.

Радіус кола, описаного навколо правильного трикутника, знаходиться за формулою:

    \boxed {\:\:R = \frac{a}{\sqrt{3}} \:\:},

де а — довжина сторони правильного трикутника.

Знайдемо сторону правильного тр-ка, знаючи його периметр:

    P=3\cdot a \:\:\Rightarrow \:\: a = \frac{P}{3}\\\\a =\frac{18\sqrt{3} }{3}  = 6\sqrt{3} \:\: (cm)

Підставимо значення в формулу радіуса:

    R = \frac{6\sqrt{3} }{\sqrt{3} } =6 \:\: (cm)  

Відповідь: Радіус кола дорівнює 6 cm.