рівнобічна трапеція MNKF описана навколо кола Знайти плозу трапеції , якщо оснлви NK і MF

відповідно дорівнюють 4 см і 12 см

Ответы на вопрос

Отвечает Ленчевская Дарья.

Ответ:

Площа трапеції дорівнює 32√3 см²

Объяснение:

Рівнобічна трапеція MNKF описана навколо кола. Знайти площу трапеції , якщо основи NK і MF відповідно дорівнюють 4 см і 12 см.

Нехай маємо рівнобічну трапецію MNKF, NK||MF, MN=KF, NK = 4 см, MF= 12 см.

1) Оскільки у рівнобічну трапецію вписане коло, то суми ії протилежних сторін рівні (властивість чотирикутника, описаного навколо кола), тобто:

MN+KF=NK+MF.

Звідси:

2MN=4+12=16, MN=KF=16:2= 8 (см)

2) Проведемо дві висоти NC і KD. Тоді △MNC =△FKD за гіпотенузою і гострим кутом (∠M=∠F -як кути при основі рівнобічної трапеції, MN=KF - як бічні сторони рівнобічної трапеції).

Тому MC=DF.

3) Оскільки NKDC - прямокутник, то CD=NK=4 (см). Маємо:

MC = DF =  \dfrac{MF - NK}{2}  =  \dfrac{12 - 4}{2}  = 4 (см)

4) У прямокутному трикутнику MNC (∠MCN=90°) за теоремою Піфагора знайдемо катет NC:

NC =  \sqrt{ {MN}^{2} -  {MC}^{2}  }  =  \sqrt{ {8}^{2}  -  {4}^{2} }  =  \sqrt{48}  = \bf 4 \sqrt{3} (см)

5) Знайдемо площу трапеції:

S_{MNKF} =  \dfrac{NK + MF}{2}  \times NC =  \dfrac{4 + 12}{2}  \times 4 \sqrt{3}  = \bf32 \sqrt{3} (см²)

Відповідь: 32√3 см²

Якщо знати теорему: висота рівнобічної трапеції, в яку можна вписати коло, є середнім геометричним ії основ, то маємо:

\bf NC =  \sqrt{NK \times MF}  =  \sqrt{4 \times 12}  =  \sqrt{48}  = 4 \sqrt{3} (см)

Отже, задачу можна вирішити за дві дії.

#SPJ1