Висота конуса дорівнює 15 см, а твірна-17. Знайдіть об'єм і площу бічної поверхні конуса.


Ответы на вопрос

Отвечает Хоцанян Давид.

Ответ:

Об'єм конуса: V=320π см³

Площа бічної поверхні конуса: S=136π см²

Объяснение:

Висота конуса дорівнює h=15 см, а твірна l = 17см. Знайдіть об'єм і площу бічної поверхні конуса.

  • Площа бічної поверхні конуса обчислюється за формулою:

Sбок=πRl,

де R - радіус конуса,

l - твірна конуса.

З прямокутного трикутника (h⟂R), за теоремою Піфагора знайдемо R:

R²=l²-h²=17²-15²=289-225=64

R=√64=8см.

Тоді:

Sбок=π•8•17=136π см²

  • Об'єм конуса обчислюється за формулою:

V=⅓•h•S(кола)

Так як S(кола)=πR², маємо:

V=⅓•h•πR²=⅓•15•π•8²=64•5•π=320π см³

#SPJ5