СРОЧНО 20 БАЛЛОВ Напиши рівняння кола, яке проходить через точку 5 на осі Ox і через точку 15 на

осі Oy, якщо відомо, що центр розташований на осі Ox . Примітка: якщо при обчисленні координати центра отримаєш дробове число - округли його до цілого. (Х-...)²+y²=...²

Ответы на вопрос

Отвечает Мейрамбек Аман.

Відповідь:

(x-5)^2+y^2=250

Пояснення:

рівняня кола

(х-а)^2 +(y-b)^2= R^2

Де тока О( а;b)- центр кола, тобто  O(5;0)

За умовами задачі знаємо а= 5.

атепер знайдемо R, підставивши в рівняння замість х  нуль, а у=15

(0-5)^2+15^2= R^2;

25+225= R^2

R^2=250

Рівняння: (х-5)^2+y^2=250