Знайти сторони рiвнобедреного трикутника,якщо його периметр 100см,а його основа на 26 см менша вiд

бiчної сторони

Ответы на вопрос

Отвечает Козловська Меланія.

Дано:ABCD—рівнобедренний трикутник; P=100(см); AC—основа;AB,BC—сторони трикутника ABCD; AC<AB на 26 см

Знайти:AB, BC, AC

Розв'язання

Нехай AC=x, тоді AB=26+x

BC=AB=26+x

P=AB+BC+AC

100=26+x+26+x+x

100=52+3x

3x=48

x=16

AB=x+26=42(см)

BC=x+26=42(см)

AC=x=16(см)

Відповідь:42;42;16