В треугольнике ABC AB=5, BC=12, угол ABC=90 градусов. Найдите радиус описанной около треугольника

окружности.

Ответы на вопрос

Отвечает Евдокимова Таня.

ПОЯСНЕННЯ:

за умовою катети прямокутного трикутника дорівнюють 5 та 12, очевидно що гіпотенуза c дорівнює 13 з всім нам відомої Піфагорової трійки. За властивістю прямокутного трикутника ми знаємо що рідіус R описаного навколо нього кола дорівнює медіані m проведеної з прямого кута, а медіана тим часом дорівнює середині гіпотенузи, отже маємо, що m=R=c/2 = 13/2=6,5

ВІДПОВІДЬ: 6,5