Срочно! R основ зрізаного конуса 14 см і 30 см а його твірна 20 см знайти обєм зрізаного конуса з

поясненням будь ласка даю 20 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Саулёв Матвей.

В осьовому перерізі конуса – трапеція. Проведемо висоту з тупого кута трапеції до основи – утвориться прямокутний трикутник.

Так як за умовою твірна L = 20 см, R = 30 см, r = 14 см, то знайдемо висоту h з прямокутного трикутника за теоремою Піфагора:

h = √L - (R - r)² = √20² - (30 - 14)² = √400 - 256 = √144 = 12 (см)

V = 1/3 πh (R² + Rr + r²) = 1/3 π · 12 · (30² + 30 · 14 + 14²) = 1/3 π · 12 · 1516 = 6064π

Ответ: 6064π