Коло написане в рівнобедрений трикутник, ділить його бічну сторону на відрізку 6 см і 10 см,

починаючи від основи, знайдіть периметр трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Аксенова Мария.

Ответ:Периметр трикутника дорівнює 32 см

Объяснение: Коло, вписане в трикутник, ділить його бічну сторону на відрізки 5 см і 6 см, починаючи від заснування. Знайти периметр трикутника.

Позначимо трикутник за ABC, AB - основа, AC = BC. Сторони трикутника стосуються в точках H, G і E.

Довжини дотичних до кола, проведених із загальною точки, рівні. Так як ΔABC рівнобедрений з основою AB:

CH = CG = 6 см

AH = AE = BG = BE = 5 (см)

AC = BC = AH + CH = 5 + 6 = 11 (см)

AB = AE + BE = 5 + 5 = 10 (см)

P = AC + CB + AB = 11 · 2 + 10 = 32 (см)