Основи рівнобічної трапеції пропорційні числам 2 і 7, а біч­на сторона дорівнює 18 см. Знайдіть

основи трапеції, як­що в неї можна вписати коло.

Ответы на вопрос

Отвечает Шишлова Олеся.

Якщо в трапецію можна вписати коло, тоді сума основ дорівню\ сумі бокових сторін.

18+18=36 см (сума бокових сторін і сума основ)

Нехай основи дорівнюють 2х см і 7х см, тоді

2х+7х=36

9х=36

х=4

Основи трапеції 4*2=8 см  і 4*7=28 см.

Відповідь: 8 см, 28 см.