СРОЧНО!!!!! Діагональ ромба завдовжки 10 см дорівнює його стороні. Знайдіть другу діагональ і

кути ромба.

Ответы на вопрос

Отвечает Мирный Илья.

Ответ:

ВD=10√3см

<А=120°

<В=60°

<С=120°

<D=60°

Объяснение:

Дано

ABCD- ромб.

АВ=ВС=СD=AD=AC=10см.

BD=?

<A=?

<B=?

Розв'язання.

∆АВС- рівносторонній.

АВ=ВС, як сторони ромба.

АС=АВ, за умови.

АВ=АС=АС.

В рівносторонньому трикутнику кути усі рівні і дорівнюють 60°

<АВС=<ВСА=<ВАС=60°

Діагоналі ромба є бісектрисами кутів.

<ВСD=2*<BCA=2*60°=120°

Протилежні кути ромба рівні між собою.

<А=<C=120°

<B=<D=60°.

Діагоналі ромба перетинаються перпендикулярно та точкою перетину поділяються навпіл.

ВО=ОD

AO=OC.

AO=AC:2=10:2=5см

∆АОВ- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора

ВО=√(АВ²-АО²)=√(10²-5²)=√(100-25)=

=√75=5√3см.

ВD=2*BO=2*5√3=10√3cм