Радіус основи конуса-10 см, а твірна-26 см. На відстані 4,8 см від вершини конуса проведено

переріз, площина якого паралельна площині основи. Знайти площину цього перерізу. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ляшук Юрґен.

Відповідь:

27,04\pi

Пояснення:

L^{2} =R^{2} +H^{2} \\H^{2} =L^{2} -R^{2} =26^{2} -10^{2}=676-100=576\\H=\sqrt{576}=24\\\\\frac{r}{R} =\frac{x}{H} \\\\\frac{r}{26} =\frac{4,8}{24} \\r=5,2\\S=\pi r^{2} =\pi (5,2)^{2} =27,04\pi

Отвечает Комова Екатерина.

Осьовим перерізом конуса є рівнобедрений ΔSAB  Отже, AB=2R=2•20=20 см.

Розглянемо прямокутний трикутник AOS (∠AOS=90), в якому SA=24 см – гіпотенуза та AO=10 см – катет.

SO=H – висоту конуса:

за теоремой Пифагора

24^2-10^2=476

корень 476 =2 корень из 119

  • S=1/2 AB×SO=1/2×20×2корень из 119=20 корень из 11

Надеюсь что правильно