У правильній чотирикутній піраміді апофема дорівнює 6 см і нахилена до площини основи під кутом 60

градусів. Знайдіть площу основи піраміди

Ответы на вопрос

Отвечает Пасічник Максим.

∠ЕМО=60°, ЕМ=6 см.

В тр-ке ЕОМ ∠ОЕМ=90-60=30°, значит ОМ=ЕМ/2=1/2=0.5 см.

ВС=2ОМ=2·0.5=1 см.

Площадь основания So=a²=1²=1 см²,

Площадь боковой поверхности: Sб=Р·l/2=4·ВС·ЕМ/2=4·1·1/2=2 см².

Полная поверхность: S=So+Sб=1+2=3 см²