у ромбі abcd проведено бісектрису bm кута abd, яка утворює зі стороною ромба ad кут 120°. Знайти

кути ромба​

Ответы на вопрос

Отвечает Жинь Дима.

Ответ:  ∠A=100 ° ; ∠B=80°  ; ∠D=80° ; ∠C=100°

Объяснение:

  • Діагональ BD ділить ромб на два рівних рівних рівнобедрених трикутника з чого виходячи ∠ADB=∠ABD=2x; так як BM бісектриса ∠ABD то ∠ABM = ∠MBD =(∠ABD/2)=x .
  • Користуючись тим що сума кутів ΔABM дорівнює 180;
  • знайдемо x:

  • 120+2x+x=180°
  • 3x=180-120
  • 3x=60
  • x=20 °

  • Діагональ BD ділить  ∠ADC навпіл з чого виходячи
  • ∠ADC=2∠ADB=2x*x=4x=80° ;  a ∠ BAD=180-4x=180-80=100°

  • Тоді кути ромба рівні
  • ∠A=100 ° ; ∠B=80°  ; ∠D=80° ; ∠C=100°