Даю 50 баллов! Сторони прямокутника дорівнюють 9 см і 12 см. Із середини більшої сторони

прямокутника проведено перпендикуляр до його площини довжиною 4,8 см. Знайдіть відстань від кінця цього перпендикуляра до діагоналей прямокутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Серова Алёна.

Объяснение:

Малюнок самі. Відстань від т. Е до сторони АВ це відстань ЕА, від т.Е до сторони ВС – це відстань ЕС., так як ED – перпендикуляр до площини прямокутника маємо прямокутні трикутники EDA і EDC, в яких потрібно знайти катети AD і DC відповідно. До кожного з трикутників застосуємо теорему Піфагора AD = √(10ˆ2-8ˆ2) = 6см , DC = √(17ˆ2-8ˆ2) = 15 см. тоді діагональ прямокутника можна знайти також по теоремі Піфагора DB = √6ˆ2+15ˆ2) = √261