ПРОШУ НЕ БРАТИ ЧУЖУ ВІДПОВІДЬ! Сторони трикутника дорівнюють 14 см. 16 см і 6 см. Із вершини

більшого кута трикутника до його площини проведено перпендикуляр. Відстань від верхнього кінця перпендикуляра до більшої сторони дорівнює 5корінь3 см. Знайдіть довжину цього перпендикуляра

Ответы на вопрос

Отвечает Беспалова Таня.

Ответ:

Довжина перпендикуляра дорівнює 43 (см)

Объяснение:

Сторони трикутника дорівнюють 14 см. 16 см і 6 см. Із вершини більшого кута трикутника до його площини проведено перпендикуляр. Відстань від верхнього кінця перпендикуляра до більшої сторони дорівнює 5корінь3 см. Знайдіть довжину цього перпендикуляра.

Нехай АВС - даний трикутник. АВ=14 см, ВС= 16 см, АС= 6 см. Так як проти більшої сторони трикутника лежить більший кут, то AD⟂(ABC), тому AD перпендикулярна до кожної прямої, що належить площині ABC.

Відстань від точки D до сторони BC трикутника - перпендикуляр, опущений з точки D на пряму BC: DM⟂BC.

Так як AD⟂(ABC), то DM - похила, а відрізок AM - проекція похилої на площину ABC.

DM⟂BC, за теоремою "про три перпендикуляри ": AM⟂BC.

⇒ AM - висота △ABC, проведена до сторони BC.

Розглянемо △ABC.

1) Знайдемо його площу за формулою Герона.

\bf S =  \sqrt{p(p - AB)(p - BC)(p - AC)}

де

\sf p =  \dfrac{AB + BC + AC}{2}  =  \dfrac{14 + 16 + 6}{2}  = \bf 18 (см) - півпериметр △ABC.

\sf S =  \sqrt{18(18 - 14)(18 - 16)(18 - 6)}  =  \sqrt{9 \times 2 \times 4 \times 2 \times 4 \times 3}  = \bf 24 \sqrt{3} (см²)

2) Площу трикутника ABC можна також знайти за формулою:

\bf S =  \frac{1}{2} ah_a

де а - сторона, \bf h_a - висота, проведена до сторони а.

\sf S= \dfrac{1}{2}  \times  BC \times AM

Висота АМ буде дорівнювати:

\sf AM =  \dfrac{2S}{BC}  =  \dfrac{2 \times 24 \sqrt{3} }{16}  = \bf 3 \sqrt{3} (см)

3) За теоремою Піфагора знайдемо катет АD з прямокутного трикутника ADM(∠DAM=90°)

AD²=DM²-AM²=(5√3)²-(3√3)²=75-27=48

AD= 4√3 (см)

Відповідь: 43 см