Основи трапеції відносяться як 5:7 а середня лінія дорівнює 60 см. Знайти основи трапеції​


Ответы на вопрос

Отвечает Пищевая Катерина.

Завдання: Основи трапеції відносяться як 5:7, а середня лінія дорівнює 60 см. Знайти основи трапеції.

Розв'язання:

Нехай х – коефіцієнт пропорційності. Тоді, основи трапеції будуть дорівнювати 5х і 7х.

Середня лінія трапеції дорівнює напівсумі основ

Складемо і розв'яжемо рівняння:

 \displaystyle \frac{5x + 7x}{2}  = 60 \:  \:  \:  \bigg | \cdot2 \: \Rightarrow  \\ 12x = 120\Rightarrow \: x = 10.

Тоді, основи трапеції дорівнюють: 1) 5 · 10 = 50 (см); 2) 7 · 10 = 70 см.

Перевірка:

 \dfrac{70 + 50}{2}  = 60.

Відповідь: 50 см і 70 см.

Отвечает Малая Леся.

Ответ:вот

Объяснение: