СРОЧНООООО! У двох рівнобедрених трикутників кути, протилежні до основ, рівні. Основа і висота,

проведена до неї, од ного трикутника відповідно дорівню- ють 30 см і 8 см, а бічна сторона дру- гого трикутника - 34 см. Знайдіть периметр другого трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Марченко Соня.

Оскільки кути, протилежні до основ рівнобедреного трикутника, рівні, то другий трикутник також є рівнобедреним. Значить, його бічна сторона також дорівнює 30 см.

За теоремою Піфагора знайдемо довжину висоти рівнобедреного трикутника з основою 30 см:

h = sqrt(30^2 - 4^2) = sqrt(876) ≈ 29.56 см

Так як в другому трикутнику також проведена висота, то він розділений на два прямокутні трикутники, бічні сторони яких дорівнюють 17 см і 15 см (половина бічної сторони рівнобедреного трикутника і відрізок від середини бічної сторони до вершини).

Тепер можемо знайти периметр другого трикутника:

P = 34 + 2 * sqrt(17^2 + 15^2) ≈ 34 + 2 * 22.67 ≈ 79.34 см

Отже, периметр другого трикутника дорівнює близько 79.34 см.