Трикутник АВС задано координатами його вершин: А(0; 2), В(1; 3), С(2; 2). Знайдіть зовнішній кут

при вершині А.

Ответы на вопрос

Отвечает Газизов Виталий.

ab =  \sqrt{ {(1 - 0)}^{2}  +  {(3 - 2)}^{2} }  =  \sqrt{ {1}^{2} +  {1}^{2}  }  =  \sqrt{2}

bc =  \sqrt{ {(2 - 1)}^{2} +  {(2 - 3)}^{2}  }  =  \sqrt{ {1}^{2} +  {( - 1)}^{2}  }  =  \sqrt{1 + 1}  =  \sqrt{2}

ac =  \sqrt{ {(2 - 0)}^{2} +  {(2 - 2)}^{2}  }  =  \sqrt{ {2}^{2} +  {0}^{2}  }  =  \sqrt{ {2}^{2} }  = 2

 \cos( \alpha )  =  \frac{ {b}^{2}  +  {c}^{2}  -  {a}^{2} }{2bc}  =   \\  =  \frac{ {2}^{2} +  { \sqrt{2} }^{2}   -  { \sqrt{2} }^{2} }{2 \times 2 \times  \sqrt{2} }  =  \\  =  \frac{4}{4 \sqrt{2} }  =  \frac{1}{ \sqrt{2} }  =  \frac{ \sqrt{2} }{2}  \\  \alpha  = 45

зовнішній кут при вершині А = 180°-45°=135°