ААААА СРОЧНО РЕБЯТА ПЖ Помогите Знайдіть катет прямокутного трикутника, якщо його гіпотенуза та

другий катет відповідно дорівнюють 13 см і 5 см. Запишіть розв`язання В зошиті.

Ответы на вопрос

Отвечает Минский Арсений.

Застосуємо теорему Піфагора, щоб знайти невідомий катет прямокутного трикутника:

a^2 + b^2 = c^2

де a та b - катети, а c - гіпотенуза.

У нашому випадку, маємо:

a^2 + 5^2 = 13^2

a^2 = 13^2 - 5^2

a^2 = 144

a = √144

a = 12

Отже, другий катет прямокутного трикутника дорівнює 12 см.

Отвечает Седой Макс.

Відповідь: 12см

Пояснення:

За теоремою Піфагора квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів. Отже,

13^2 = 5^2 + х^2, де х - другий катет

169 = 25+ х^2

х^2 = 169 - 25

х^2 = 144

х = √144

х = 12