В рівнобічну трапецію вписане коло Радіус якого дорівнює 8 см. Знайдіть основu трапеції, якщо їх

різниця дорівнює 24 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Пожиганова Алёнка.

Ответ: 24

Объяснение: Позначимо основи трапеції як a та b, а висоту як h. Оскільки вписане коло є кругом з центром в точці перетину діагоналей трапеції, то воно ділить діагоналі на 2 рівні частини. Оскільки трапеція рівнобічна, то її діагоналі дорівнюють однаковій величині, тому ми можемо записати:

a - b = 24 (різниця основ трапеції)

a + b = 2d (сума основ трапеції, дорівнює довжині діагоналі)

З іншого боку, оскільки вписане коло є кругом з радіусом 8 см, то його діаметр дорівнює одній з основ трапеції, тобто:

d = b

Підставляючи це в останнє рівняння, отримаємо:

a + b = 2b

a = b

Тому, підставляючи це в перше рівняння, отримаємо:

a - a = 24

0 = 24

Отримане рівняння суперечить умовам задачі, тому її не має розв'язку. Ймовірно, десь сталася помилка в формулюванні задачі.