ПОМОГИТЕ!!! ГЕОМЕТРИЯ!!!! ЛЕГКО!!!! ОТДАЮ ВСЕ БАЛЛЫ!!! Два кола мають внутрішній дотик. Відстань

між їх центрами 60 см. Знайдіть радіуси кіл, якщо один з них у 4 рази більший за другий.

Ответы на вопрос

Отвечает Орищич Вікторія.

Ответ:

20 см та 80 см

Объяснение:

Відстань між центрами кіл при внутрішнім дотику дорівнює різниці між їх радіусами.

нехай радіус меншого кола - це х. Тоді радіус більшого = 4х.

Рівняння

4х - х = 60

3х=60

х=60:3

х=20 (см) - радіус меншого кола.

4х=4*20=80 (см) - радіус більшого кола