Діагональ осьового перерізу циліндра дорівнює d і утворює з площиною основи кут альфа. Який об'єм

даного циліндра?

Ответы на вопрос

Отвечает Кисель Максим.

АBCD- осевое сечение цилиндра

AC=d

угол ACD=альфа

Найти объём

Решение: V=\pi*R^2*H

AD=H

O_1C=R

косинус альфа=DC/AC, отсюда DC=d*косинус альфа

O_1C=\frac{1}{2}*DC, отсюда O_1C=1/2*d*косинус альфа

AD=d*синус альфа

Значит объём равен:

V=d*синус альфа*1/4*d^2*косинус^2 альфа*пи=d^3*1/4*синус альфа*косинус^2 альфа