При нагріванні 68 г суміші карбонату та гідрокабонату натрію виділилось 0,22 моль газу. Визначіть

масові частки кожної солі у суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Tulkubaev Ilmir.

m(Na2CO3 + NaHCO3) = 68г

 

n(газ)=0,22 моль 

_______________________

w(Na2CO3)-?

w(NaHCO3)-? 

 

          х -?                        0.22 моль 

1)   2NaHCO3 = Na2CO3 + СО2 + Н2O

        2 моль                      1 моль 

    

 

        n(NaHCO3)=0.44 моль 

        m(NaHCO3)=0.44 * (23+1+12+48)= 36.96
                             

        w(NaHCO3)= 36.96/68 * 100%= 54,4%

 


2)w(Na2CO3)=100% - 54,4%= 45,6% 

 

 

 

Відповідь: w(Na2CO3)=45,6% 

                  w(NaHCO3)=54,4%