Знайти масу глюкози C6H12O6, що утворився при взаємодії 42 грам карбон (IV) оксиду та 26 грам води,

також під час хімічної реакції утворюється 26 грам кисню БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ ДАЮ 35 БАЛІВ​ ТІЛЬКИ НАПИШІТЬ БУДЬ ЛАСКА ДАНО І РОЗВ'ЯЗОК БЛАГАЮ!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Елькина Ксения.

Ответ: Для визначення маси глюкози, що утворилася, потрібно спочатку визначити, яка кількість карбону та кисню була використана в реакції, а потім знайти, яка кількість глюкози утворилася на основі цих даних.

Крок 1: Запишемо рівняння реакції:

C4 + 2H2O → C6H12O6 + O2

Крок 2: Знайдемо кількість кисню, яка була використана в реакції, віднімемо вагу кисню, яка утворилася від початкової ваги води:

26 г - 16 г = 10 г кисню

Крок 3: Знайдемо кількість карбону, який був використаний в реакції, з використанням молярної маси CO2:

n(CO2) = m(CO2) / M(CO2) = 42 г / 44 г/моль = 0.955 моль C4

Крок 4: Знайдемо кількість кисню, який був використаний в реакції, з використанням молярної маси O2:

n(O2) = m(O2) / M(O2) = 10 г / 32 г/моль = 0.313 моль O2

Крок 5: За рівнянням реакції видно, що на 1 моль C4 утворюється 1 моль C6H12O6. Отже, маса глюкози, яка утворилася, може бути обчислена з використанням молярної маси глюкози:

m(C6H12O6) = n(C6H12O6) × M(C6H12O6) = 0.955 моль × 180 г/моль = 172 г

Таким чином, маса глюкози, що утворилася, складає 172 г.

Объяснение: