Знайти масу глюкози C6H12O6, що утворився при взаємодії 42 грам карбон (IV) оксиду та 26 грам води,

також під час хімічної реакції утворюється 26 грам кисню НАПИСАТИ ДАНО І РОЗВ'ЯЗОКБУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ ДАЮ 35 БАЛІВ​

Ответы на вопрос

Отвечает Марозова Александра.

У даній хімічній реакції карбон (IV) оксид реагує з водою за наступною рівнянням:

CO2 + H2O -> C6H12O6 + O2

За даною реакцією, коефіцієнт стехіометрії для карбон (IV) оксиду дорівнює 6, а для води дорівнює 1. Отже, молярний співвідношення між CO2 та H2O дорівнює 6:1.

Перший крок полягає у визначенні кількості вуглекислого газу (CO2), який взяв участь у реакції. Відповідно до його молярної маси (44 г/моль), кількість CO2 складає:

n(CO2) = m(CO2) / M(CO2) = 42 г / 44 г/моль = 0,95 моль

Другий крок - визначення кількості води, яка взяла участь у реакції. Відповідно до її молярної маси (18 г/моль), кількість H2O складає:

n(H2O) = m(H2O) / M(H2O) = 26 г / 18 г/моль = 1,44 моль

Оскільки коефіцієнт стехіометрії для CO2 дорівнює 6, то кількість C6H12O6 буде дорівнювати:

n(C6H12O6) = 6 x n(CO2) = 6 x 0,95 моль = 5,7 моль

За визначеною кількістю C6H12O6 та молярної маси цукру (180 г/моль), можна визначити його масу:

m(C6H12O6) = n(C6H12O6) x M(C6H12O6) = 5,7 моль x 180 г/моль = 1026 г

Отже, маса глюкози C6H12O6, яка утворилася при взаємодії 42 грам карбон (IV) оксиду та 26 грам води, складає 1026 грам.