Вуглекислого газу (н.у), добутих внаслідок бродіння глюкози масою 791,2 г, що містить 9% домішок


Ответы на вопрос

Отвечает Пушнов Сергей.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі потрібно використати наступні формули:

Молярна маса вуглекислого газу (CO2) = 44,01 г/моль

Кількість речовини (моль) = маса (г) / молярна маса (г/моль)

Об'єм газу можна визначити за рівнянням ідеального газу: PV = nRT, де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини (моль), R - універсальна газова стала (0,0821 л⋅атм/моль⋅К), T - температура в Кельвінах.

Тепер розв'яжемо задачу:

Спочатку треба визначити масу CO2, що була добута з 791,2 г глюкози. Для цього потрібно відняти масу домішок від загальної маси:

маса CO2 = 791,2 г * (1 - 0,09) = 721,512 г

Знайдемо кількість речовини CO2, використовуючи формулу:

n = маса / молярна маса = 721,512 г / 44,01 г/моль = 16,395 моль

Обчислимо об'єм CO2 за допомогою ідеального газового закону:

V = nRT / P, де P - тиск, R - універсальна газова стала, а T - температура. Виберемо стандартний тиск для цієї задачі - 1 атм.

V = 16,395 моль * 0,0821 л⋅атм/моль⋅К * (273 К) / 1 атм = 375,5 л

Отже, об'єм CO2, що був добутий внаслідок бродіння 791,2 г глюкози масою, становить 375,5 л при стандартному тиску і температурі 273 К.

Объяснение: