Срочно нужно решение этих задач (желательно с оформлением) даю 100 баллов 1.Обчисліть масу води в

розчині хлоридної кислоти з масовою часткою 30%, який містить 60 г кислоти (3 бали) 2.Обчисліть масу осаду (АL(ОН)3), який утвориться в разі зливання розчину, що містить алюміній сульфат у достатній кількості, та 500 г розчину з масовою часткою калій гідроксиду (КОН) 15%. (4 бали) 3. До розчину нітратної кислоти масою 350 г із масовою часткою кислоти 7,5% додавали натрій карбонат до припинення виділення газу СО2. Обчисліть об*єм газу, що виділився (н.у) (4 бали)

Ответы на вопрос

Отвечает Белоус Полина.

Ответ:

Объяснение:

Задание 1

Найдем массу раствора HCl:

m(HCl)p=m(HCl)*100%/ω(HCl)=60*100%/30%=200 (г).

m(H2O)=m(HCl)p-m(HCl)=200-60=140 (г).

Ответ: 140 г.

Задание 2.

Уравнение реакции:

Al2(SO4)3+6KOH=2Al(OH)3+3K2SO4

Найдем массу КОН в растворе:

m(KOH)=m(KOH)p*ω(KOH)/100%=500*15%/100%=75 (г).

Количество вещества КОН:

n(KOH)=m(KOH)/M(KOH)=75/56=1.34 (моль).

По уравнению реакции:

n(Al(OH)3):n(KOH)=2:6=1:3, т.е.

n(Al(OH)3)=n(KOH/3)=1,34/3=0,446  (моль).

m(Al(OH)3)=n(Al(OH)3)/M(Al(OH)3)=0.446/78=34.788 (г) или 34,8 г (округлим до десятых).

Ответ. 34,8 г.

Задание 3.

Уравнение реакции:

2HNO3+Na2CO3=2NaNO3+H2O+CO2

Найдем массу HNO3 в растворе:

m(HNO3)=m(HNO3)p*ω(HNO3)/100%=350*7.5%/100%=26.25 (г).

Количество вещества HNO3:

n(HNO3)=m(HNO3)/M(HNO3)=26.25/63=0.417 (моль).

По уравнению реакции:

n(HNO3 ):n(CO2)=2:1, т.е.

n(CO2)=n(HNO3 /2)=0.417/2=0,208  (моль).

Объем СО2 (н.у.):

V(СО2)=n(CO2)*Vm=0,208*22,4=4,67 (л).

Ответ. 4,67 л.