10. Обчисліть об’єм водню (н.у), який можна одержати в результаті взаємодії магнію масою 45 г і

сульфатної кислоти масою 450 г з масовою часткою кислоти 18%. 11.При спалюванні зразка сталі масою 5 г утворилось 0,1 г карбон (IV) оксиду. Визначити масову частку карбону в цьому зразку.

Ответы на вопрос

Отвечает Кравченко Юлия.

Ответ:10.Спочатку знайдемо кількість сульфатної кислоти у реакції:

маса H2SO4 = 450 г * 0.18 = 81 г

Магній взаємодіє з двома молекулами кисню, тому кількість кисню, який знадобиться для реакції, рівна масі магнію:

маса O2 = 45 г

З цього можемо знайти кількість молей кисню:

n(O2) = 45 г / 32 г/моль = 1.40625 моль

За рівнянням реакції, 1 моль магнію взаємодіє з 1 мольом сульфатної кислоти і утворює 1 моль водню:

Mg + H2SO4 → MgSO4 + H2

Тому кількість молей водню, який можна одержати, дорівнює кількості магнію:

n(H2) = 45 г / 24 г/моль = 1.875 моль

Тепер можна знайти об'єм водню за нормальних умов:

V(H2) = n(H2) * 22.4 л/моль = 42 л

Отже, об'єм водню (н.у.), який можна одержати в результаті взаємодії магнію і сульфатної кислоти, становить 42 л.

11.Карбон (IV) оксид, який утворився при спалюванні сталі, містить 1 моль карбону на 1 моль CO2. Тому можемо знайти кількість молей карбону, який був у зразку сталі:

n(C) = n(CO2) = 0.1 г / 44 г/моль = 0.00227 моль

Масова частка карбону в зразку сталі дорівнює масі карбону поділеній на масу зразка сталі, помноженій на 100%:

масова частка C = (0.00227 моль * 12 г/моль) / 5 г * 100% = 4.32%

Отже, масова частка карбону в зразку сталі становить 4.32%.

Объяснение:

поставь 5 звезд я старался

Отвечает Бояренков Дмитрий.

Відповідь:

Для розв’язання цієї задачі потрібно спочатку визначити кількість сульфатної кислоти, яка буде взята участі у реакції з магнієм. З масової частки кислоти можна визначити масу кислоти в зразку:

маса кислоти = 450 г * 0.18 = 81 г

Далі потрібно визначити масу магнію, який буде взятий у реакцію. З цією метою можна скористатися формулою мольної маси:

маса магнію = 45 г / 24.31 г/моль = 1.85 моль

З рівняння реакції можна побачити, що для утворення 1 моля водню (н.у) потрібно 1 моль магнію. Тому кількість водню, який можна одержати, буде дорівнювати кількості магнію у молях:

кількість водню = 1.85 моль

Об’єм водню (н.у) можна визначити за стандартних умов (0°C і 1 атм):

V = n * Vm = 1.85 моль * 22.4 л/моль = 41.44 л

Отже, можна одержати 41.44 л водню (н.у).

Масова частка карбону в зразку сталі може бути визначена за допомогою відношення маси карбону до загальної маси зразка:

масова частка карбону = маса карбону / маса зразка * 100%

Маса зразка сталі дорівнює 5 г - маса утвореного карбон (IV) оксиду (0.1 г):

маса зразка = 5 г - 0.1 г = 4.9 г

Тому масова частка карбону в зразку сталі дорівнює:

масова частка карбону = 0.1 г / 4.9 г * 100% ≈ 2.04%

Отже, масова частка карбону в зразку сталі становить близько 2.04%.

Пояснення: