Помогите, очень срочно!!! Маса щавлевої (оксалатної) кислоти - 0.5679 Задача 1. Приготування

стандартного розчину щавлевої кислоти. Приготування 100 мл 0.1н розчину С2Н2О4. 1. На аналітичних терезах зважити наважку щавлевої кислоти (~0,63 г). m (H2C2O4)= ___________г 2. Кількісно перенести наважку через суху лійку в мірну колбу місткістю 100 см3, розчинити у дистильованій воді, довести об’єм розчину водою до мітки і ретельно перемішати. 3. Перелити приготований розчин у спеціальний посуд. Наносять маркування на склянку (концентрація речовини, дата, виконавець), зберігають у спеціально відведеному місці. 4. Розрахунок наважки щавлевої кислоти. Дано: Vр= 100 мл N = 0,1г-екв/л m (H2C2O4) = ? 1. Розрахувати грам-еквівалент щавлевої кислоти: 2. Розрахувати масу щавлевої кислоти: Відповідь: m (H2C2O4) = _________ г 5. Розрахунок нормальності та титру розчину Дано: Vр= 100 мл m (H2C2O4)= 0, _____г Т (H2C2O4·2H2O) = ? N (H2C2O4·2H2O) = ? 6. Знаходимо титр розчину щавлевої кислоти: 7. Знаходимо нормальність розчину щавлевої кислоти: Відповідь: Т (H2C2O4·2H2O) = ________ г/см3 N (H2C2O4·2H2O) = ________ г-екв/л

Ответы на вопрос

Отвечает Барканов Богдан.

Відповідь:

m (H2C2O4) = 0.5679 г

Для приготування 100 мл 0.1н розчину С2Н2О4 потрібно взяти 0.63 г щавлевої кислоти, оскільки 1 моль H2C2O4 містить 2 еквіваленти, а нормальність розчину N = 0.1 г-екв/л, тобто для отримання 0.1 г-екв щавлевої кислоти потрібно взяти масу:            0.1 г-екв * (1 моль H2C2O4 / 2 еквіваленти) * (126.07 г/моль H2C2O4) = 6.3035 г H2C2O4

Отже, для приготування 100 мл 0.1н розчину С2Н2О4 потрібно взяти 0.63 г щавлевої кислоти.

Відповідь: m (H2C2O4) = 0.63 г

Т (H2C2O4·2H2O) = 1.87 г/см3, оскільки щавлева кислота розчиняється у воді з утворенням дигідрату, молекулярна маса якого дорівнює 126.07 + 36.03 = 162.1 г/моль. Об'єм 0.1н розчину H2C2O4 становить 100 мл (0.1 л), тоді маса щавлевої кислоти у розчині дорівнює:

m (H2C2O4) = N * Vр * M(H2C2O4·2H2O) = 0.1 г-екв/л * 0.1 л * 162.1 г/моль = 1.621 г

Отже, маса щавлевої кислоти у розчині дорівнює 1.621 г.

Т (H2C2O4·2H2O) = 1.87 г/см3, N (H2C2O4·2H2O) = 0.1 г-екв/л (отримано у попередньому пункті)

Титр розчину H2C2O4 дорівнює масі H2C2O4, необхідній для отримання 1 л 0.1н розчину, тобто:

Т = m (H2C2O4) = N * M(H2C2O4·2H2O)

Отже, остаточна відповідь:

Т (H2C2O4·2H2O) = 5,679 г/л

N (H2C2O4·2H2O) = 0,090 г-екв/л

ВИБАЧ, ЯКЩО НЕ ПРАВИЛЬНО.

Я СТАРАЛАСЬ ТОБІ ДОПОМОГТИ!!!