Помогите, очень срочно !!!! 1. Маса щавлевої (оксалатної) кислоти: 0.5679 2. Об’єм натрій

гідроксиду, що витратили на титрування:V1 - (9.2); V2 - (9.3) V3 - (9.2); Vсередне (до сотих) - ? Задача 2. Приготування 200 мл 0.1н розчину NаОН. 1. Розраховану для приготування наважку ( приблизно 1 г) натрія гідроксиду зважують на технічних терезах. 2. Переносять у мірний стакан або колбу, розчиняють у воді, доводять об’єм розчину до мітки, ретельно перемішують. 3. Переливають у склянку для зберігання розчину. Наносять маркування на склянку (концентрація речовини, дата, виконавець), зберігають у спеціально відведеному місці. 4. Розрахунок наважки натрій гідроксиду: Дано: Vр= 200 мл N = 0,1г-екв/л m (NaOH)= ? 1. Знаходимо еквівалент натрій гідроксиду: 2. Розрахувати масу натрій гідроксиду: Відповідь: m (NaOH) = _____ г

Ответы на вопрос

Отвечает Куликова Сонечка.

Відповідь:

m (H2C2O4) = 0.5679 г

Для приготування 100 мл 0.1н розчину С2Н2О4 потрібно взяти 0.63 г щавлевої кислоти, оскільки 1 моль H2C2O4 містить 2 еквіваленти, а нормальність розчину N = 0.1 г-екв/л, тобто для отримання 0.1 г-екв щавлевої кислоти потрібно взяти масу:            0.1 г-екв * (1 моль H2C2O4 / 2 еквіваленти) * (126.07 г/моль H2C2O4) = 6.3035 г H2C2O4

Отже, для приготування 100 мл 0.1н розчину С2Н2О4 потрібно взяти 0.63 г щавлевої кислоти.

Відповідь: m (H2C2O4) = 0.63 г

Т (H2C2O4·2H2O) = 1.87 г/см3, оскільки щавлева кислота розчиняється у воді з утворенням дигідрату, молекулярна маса якого дорівнює 126.07 + 36.03 = 162.1 г/моль. Об'єм 0.1н розчину H2C2O4 становить 100 мл (0.1 л), тоді маса щавлевої кислоти у розчині дорівнює:

m (H2C2O4) = N * Vр * M(H2C2O4·2H2O) = 0.1 г-екв/л * 0.1 л * 162.1 г/моль = 1.621 г

Отже, маса щавлевої кислоти у розчині дорівнює 1.621 г.

Т (H2C2O4·2H2O) = 1.87 г/см3, N (H2C2O4·2H2O) = 0.1 г-екв/л (отримано у попередньому пункті)

Титр розчину H2C2O4 дорівнює масі H2C2O4, необхідній для отримання 1 л 0.1н розчину, тобто:

Т = m (H2C2O4) = N * M(H2C2O4·2H2O)

Отже, остаточна відповідь:

Т (H2C2O4·2H2O) = 5,679 г/л

N (H2C2O4·2H2O) = 0,090 г-екв/л

вибач якщо не правильно