Помогите, очень срочно !!! 1. Вид продукту: молоко 2. Об’єм натрій гідроксиду, що витратили на

титрування: V1 - (1.9); V2 - (1.8); V3 - (2.0); Vсередне (до сотих) - ? Задача 1. Визначення кислотності хліба. Прискорений метод. 1. На технічних терезах зважують 25 гр. хлібних крихт і вносять в колбу або стакан об’ємом 500 см3. 2. Мірну колбу місткістю 250 см3 заповнюють теплою водою. Приблизно ¼ взятої дистильованої води вливають в банку з крихтами. Крихти швидко розтирають паличкою до однорідної маси. 3. До суміші додають всю воду. Суміш збовтують на протязі трьох хвилин. Після збовтування суміші дати відстоятися 1 хвилину. 4. Після відстоювання рідину зливають в суху склянку через марлю. Зі склянки відбирають 50 см3 розчину і переносять в конічну колбу, додають 2-3 краплі фенолфталеїну і титрують розчином NaOH до слабо-рожевого забарвлення. V1 = _____ мл, V2 = _____ мл, V3 = _____ мл, Розраховують середнє значення: Vсередне = ________ мл. Кислотність виробів ( Х ) в градусах розраховують за формулою : Х =2 V(NаОН) = _________________ Висновок: Кислотність ______, за ДСТУ _______, що відповідає ( або не відповідає) стандарту.

Ответы на вопрос

Отвечает Андреева Дарья.

Задача № 1:

Для рассчета массы натрия тиосульфата необходимо узнать его молярную массу. Натрий тиосульфат пятиводный (Na2S2O3 ∙ 5 H2O), поэтому для расчета молярной массы нужно учитывать молекулярную массу самого соединения и пять молекул воды.

Молярная масса Na2S2O3 ∙ 5 H2O = (2 * М(Na)) + М(S) + (2 * М(O)) + (5 * [(2 * М(H)) + М(O)]) = 2 * 23 + 32 + 2 * 16 + 5 * (2 * 1 + 16) = 248 г/моль

Грам-эквивалент натрия тиосульфата равен его молярной массе, так как каждая молекула тиосульфата отдаёт два эквивалента электронов.

Е(Na2S2O3 ∙ 5 H2O) = 248 г-экв/моль

Рассчитаем массу натрия тиосульфата, необходимую для приготовления 100 мл 0,1 н раствора.

m (Na2S2O3 ∙ 5 H2O) = (Vр * N * Е(Na2S2O3 ∙ 5 H2O)) / 1000 = (100 * 0,1 * 248) / 1000 = 2,48 г

Ответ: m (Na2S2O3 ∙ 5 H2O) = 2,48 г

Взвешиваем 2,48 грамма натрия тиосульфата на аналитических весах.

Переносим вес в мерную колбу на 100 мл, растворяем в дистиллированной воде и доводим объем до метки.

Переливаем в стеклянку для хранения раствора и наносим маркировку на стеклянку (концентрация вещества, дата, исполнитель). Храним в специально отведенном месте.