Визначити масу та об'єм вуглекислого газу що утворюється внаслідок спиртового бродіння глюкози

масою 810г ​

Ответы на вопрос

Отвечает Бурцева Даша.

Ответ:

Реакція спиртового бродіння глюкози може бути записана наступним чином:

C6H12O6 -> 2C2H5OH + 2CO2

За цим рівнянням, одна молекула глюкози утворює 2 молекули етанолу та 2 молекули вуглекислого газу.

Молярна маса глюкози (C6H12O6) дорівнює 180 г/моль.

Таким чином, ми можемо розрахувати кількість молей глюкози, що міститься у 810 г:

n(C6H12O6) = m/M = 810 г / 180 г/моль = 4.5 моль

Оскільки коефіцієнт пропорційності між глюкозою та вуглекислим газом у рівнянні реакції 1:2, то кількість молей вуглекислого газу, утвореного під час бродіння, буде дорівнювати 2 * 4.5 моль = 9 моль.

Молярна маса вуглекислого газу (CO2) дорівнює 44 г/моль. Тому маса вуглекислого газу, утвореного під час бродіння, буде:

m(CO2) = n(CO2) * M(CO2) = 9 моль * 44 г/моль = 396 г

Отже, маса вуглекислого газу, що утворюється під час спиртового бродіння 810 г глюкози, становить 396 г, а його об'єм може бути розрахований з використанням загального газового закону, з урахуванням температури та тиску у процесі бродіння