До горизонтальної пружини жорсткістю 60 Н/м, яка прикріплена до бруска масою 2,5 кг прикладають

горизонтальну силу. Під дією цієї сили брусок рівномірно ковзає по столу. Визначте коефіцієнт тертя між бруском і столом, якщо видовження пружини дорівнює 15 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Коновалов Денис.

Ответ:

Закон Гука для пружини можна записати у вигляді:

F = kx,

де F - сила, k - жорсткість пружини, x - видовження пружини.

У даному випадку, знаючи жорсткість пружини k = 60 Н/м та видовження пружини x = 15 см = 0,15 м, можна визначити силу, яку прикладено до пружини:

F = kx = 60 Н/м * 0,15 м = 9 Н.

Ця сила відповідає силі тертя, яка діє на брусок, тому:

Fтр = 9 Н.

Також відомо, що брусок рухається рівномірно, тому він переборює силу тертя та силу тяжіння:

Fтр = Fтяж + Fприк,

де Fтяж = m*g - сила тяжіння, m - маса бруска, g - прискорення вільного падіння, g = 9,81 м/с².

Підставляючи відомі значення, отримаємо:

Fтр = m*g + Fприк,

9 Н = 2,5 кг * 9,81 м/с² + Fприк,

Fприк = 9 Н - 2,5 кг * 9,81 м/с² = -15,225 Н.

Отже, сила тертя, яка діє на брусок, дорівнює -15,225 Н. Це означає, що тертя спрямоване проти напрямку руху бруска. Коефіцієнт тертя визначається як відношення сили тертя до сили, яка діє на тіло, тобто:

μ = |Fтр| / |Fприк| = 15,225 Н / 9 Н = 1,69.

Отже, коефіцієнт тертя між бруском і столом дорівнює 1,69

Объяснение:

ЗДЕЛАЙ ПОЖАЛУЙСТА ЛУЧШИЙ ОТВЕТ