обчислити масу солі та об'єм газу що утворилася при взаємодії 6, 5 г цинку із сульфатною кислотою.

дайте назву солі та газу СРОЧНООООО​

Ответы на вопрос

Отвечает Черняк Маша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Zn) = 6,5 г

Найти: m(ZnSO4) - ?  V(H2) - ?

Складемо РХР:

6,5 г                               х г         у л

Zn   +   H2SO4   →   ZnSO4    +    H2

n = 1 моль                n = 1 моль     n = 1 моль

M = 65 г/моль         M = 161 г/моль Vm = 22,4 л/моль

m = 65 г                   m = 161 г        V = 22,4 л

m(ZnSO4) = 6,5 * 161 : 65 = 16,1 г

V(H2)  = 6,5 * 22,4 : 65 = 2,24 л

ZnSO4 - сульфат цинку

Н2 - водень