ДАЮ 26 БАЛЛОВ! СРОЧНО!Змішали розчин масою 200 г з масовою часткою розчиненої речовини 10 % i

розчин масою 400 г з масовою часткою цієї ж речовини 20%. Обчисліть масову частку речовини в утвореному розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Васянович Даниил.

Дано:

m1 р-ну (речовини) = 200 г

ω1 (речовини) = 10%

m2 р-ну (речовини) = 400 г

ω2 (речовини) = 20%

Знайти:

ω3 (речовини) - ?

Рішення:

1) m1 (речовини) = ω1 * m1 р-ну / 100% = 10% * 200 / 100% = 20 г;

2) m2 (речовини) = ω2 * m2 р-ну / 100% = 20% * 400 / 100% = 80 г;

3) m3 (речовини) = m1 + m2 = 20 + 80 = 100 г;

4) m3 р-ну (речовини) = m1 р-ну + m2 р-ну = 200 + 400 = 600 г;

5) ω3 (речовини) = m3 * 100% / m3 р-ну = 100 * 100% / 600 = 16,67%.

Відповідь: Масовая частка речовини складає 16,67%.