Обчислити ph розчину hci з масовою часткою 1% . густину вважати рівною 1г/мл


Ответы на вопрос

Отвечает Михайлов Кирилл.

Припускаємо що в нас є 100 см^3 розчину HCl з масовою часткою HCl 2%. Густина такого розчину приблизно рівна 1.

Тоді : m (p HCl) = 100 x 1 = 100г.

m(HCl) = 0.02 x 100 = 2г.

Знайдемо скільки молів HCl у нас присутньо : для цього скористаємось формулою n(речовини)=m(речовини)/M(речовини)

n(HCl) = 2/36.5 = 0.0548 моль.

Знайдемо концентрацію HCl в цьому розчині з формули : C = n/V.

V (pHCl) = 100 см^3

C(HCl) = 0.0548/100 = 0.000548 моль/cм^3.

Концетрація йонів H(+) буде такою самою як і концетрація HCl.

Величину pH знайдемо з формули pH = -lgC(H+).

Тоді pH(2% р-ну HCl) = -lg(0.000548) = 3.26