Обчисліть об'єм води, у якому потрібно розчинити 78 г гіпсу, щоб одержати розчин кальцій сульфату з

масовою часткою солі 10 %

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьминых Серафим.

Объяснение:

Для знаходження об'єму води, у якому потрібно розчинити 78 г гіпсу і одержати розчин кальцій сульфату з масовою часткою солі 10%, ми можемо використовувати відсоткові співвідношення.

Масова частина солі (CaSO4) в розчині дорівнює 10% або 0.1. Таким чином, маса кальцій сульфату в розчині буде 10% від загальної маси розчину. Загальна маса розчину буде рівною масі гіпсу (78 г) поділена на масову частку солі:

Маса розчину = Маса гіпсу / Масова частина солі

Маса розчину = 78 г / 0.1 = 780 г

Тепер, щоб знайти об'єм води (V), який потрібно додати до гіпсу, використовуючи об'ємність розчину (густина), ми використовуємо наступне співвідношення:

Густина розчину (г/мл) = Маса розчину (г) / Об'єм води (мл)

Об'єм води (мл) = Маса розчину (г) / Густина розчину (г/мл)

Взявши, що густина води приблизно дорівнює 1 г/мл, обчислимо об'єм води:

Об'єм води = 780 г / 1 г/мл = 780 мл

Отже, для розчинення 78 г гіпсу і одержання розчину кальцій сульфату з масовою часткою солі 10%, потрібно приблизно 780 мл води.