до 200 мл суміші чадного та вуглекислого газів відносна густина за воднем якої 20 додали 225 мл

кисню(н.у.) суміш спалили та привели до початкових умов обчисліть обємні частки компонентів (у % )в початковій та утвореній сумішах

Ответы на вопрос

Отвечает Кыдыралы Алиби.

Ответ:

φ(О2)=50%, φ(СО2)=50%

Объяснение:

М(СО, СО2) = 20×2 = 40. Нехай φ(СО) = х, тоді φ(СО2) = 1-х. Складаємо рівняння:

28х + (1-х) 44 = 40

16х = 4

х = 0,25

Отже, об’ємні частки у початковій суміші: φ(СО) = 0,25 або 25 %, тоді φ(СО2) = 1-0,25 = 0,75 або 75 %.

СО +1/2 О2→СО2 (1)

У початковій суміші за об’ємом було: V(CO) = 0,25×200 мл = 50 мл та V(CO2) = 0,75 × 200 мл = 150 мл.

За рівнянням (1) прореагувало 25 мл О2 із 225 мл О2. Отже, надлишок V(O2) = 225 мл – 25 мл = 200 мл. А утворилось згідно з рівнянням (1) 50 мл CO2. Тоді весь об’єм CO2 становить: V(CO2) = 150 мл + 50 мл = 200 мл.

Об’єм новоутвореної суміші газів становитиме: 200 мл + 50 мл + 150 мл = 400 мл.

Тоді в утвореній суміші об’ємні частки газів становитимуть:

φ(О2) = 200/400 = 0,5 або 50%

φ(СО2) = 200/400 = 0,5 або 50%.