До 375 мл суміші азоту, карбон(IV) оксиду й етину додали 500 мл кисню. Суміш привели до умов

реакції. Після закінчення горіння приведення продуктів до початкових умов одержали 687,5 мл газовог суміші, яку пропустили крізь розчин натрій гідроксиду, взятим у над- лишку. У результаті об'єм суміші зменшився до 337,5 мл. Усі виміри пиконано за однакових умов. Визначте об'єми газів початкової суміш

Ответы на вопрос

Отвечает Пластинина Кира.
Ця задача відноситься до хімії та вимагає застосування закону ДАЛЬТОНА, який вказує, що об'єм суміші газів, які реагують, дорівнює сумі об'ємів окремих газів, які беруть участь у реакції.

Спочатку, ми повинні знайти об'єм газу, що зайняв би 500 мл кисню при умовах, в яких були виміри. Оскільки ми не знаємо тиску і температури, ми будемо припускати, що гази розташовані в ідеальному газовому стані під нормальними умовами (тиск 1 атмосфера, температура 273 К).

Для кисню:
500 мл = 0,5 л
n(O2) = V(P/RT) = 0,5*(1/0,0821/273) = 0,0197 моль

Далі, ми повинні знайти, який об'єм суміші продуктів горіння зайняв би 0,0197 моль кисню за умовами, в яких були виміри. Для цього ми використаємо закон ДАЛЬТОНА.

До газової суміші додали 375 мл азоту, карбон(IV) оксиду й етину. Тому склад газової суміші складається з (N2 + CO2 + C2H2) та O2

n(N2+CO2+C2H2) = V(P/RT) = 0,6875*(1/0,0821/273) = 0,026 моль

Закон Дальтона:

V(N2) + V(CO2) + V(C2H2) + V(O2) = V(суміш)

n(N2) + n(CO2) + n(C2H2) + n(O2) = n(суміш)

V(O2) = (n(O2)*RT)/P

V(O2) = (0.0197*0.0821*273)/(1*1000)

V(O2) = 0.044 л

V(суміш) = V(N2) + V(CO2) + V(C2H2) + V(O2)

V(суміш) = 375 мл + V(CO2) + V(C2H2) + 0.044 л

Після реакції, з оскільки надлишок натрій гідроксиду відреагував з CO2 і C2H2, зменшився об'єм газової суміші до 337,5 мл. Тому:

V(CO2) + V(C2H2) = V(поч.суміш) - 375 мл - 0.044 л + 337.5 мл

V(CO2) + V(C2H2) = 0.962 л

Також ми знаємо, що натрій гідроксид має надлишок, тому, що частина його реагувала з CO2 і C2H2. А оскільки натрій гідроксид реагує з CO2 і C2H2, ми можемо визначити об'єм CO2 і C2H2, які присутні в початковій суміші.

n(NaOH) = (1/40)*0,1 = 0.0025 моль

n(CO2) = n(NaOH) = 0.0025 моль

V(CO2) = (n(CO2)*RT)/P = (0.0025*0.0821*273)/(1*1000) = 0.0053 л

Якщо V(CO2) = V(C2H2) = V1, тоді:

2V1 = 0.962 л - 0.0053 л

V1 = 0.4784 л

Отже:

V(CO2) = V(C2H2) = 0.4784 л

V(N2) = 375 мл - (V(CO2) + V(C2H2)) = 375 мл - 0.9568 л = 0.2682 л

Тому об'єми газів у початковій суміші складають:

Н2 - 0.2682 л
СО2 - 0.4784 л
С2H2 - 0.4784 л
O2 - 0.044 л