Обчислити відносну молекулярні маси та масові частки у елементів у формулах Alcl3, Ca( No3)2, Mgl2​


Ответы на вопрос

Отвечает Киясбаева Дания.

Ответ:

Відповідь:

Объяснение:

Для обчислення відносних молекулярних мас і масових часток у зазначених сполуках, ми спочатку визначимо молекулярні маси кожного з елементів і потім складемо їх для кожної формули. Використовуючи дані з таблиці хімічних елементів:

1. Алюміній хлорид (AlCl3):

- Маса алюмінію (Al) = 26.98 г/моль

- Маса хлору (Cl) = 35.45 г/моль

- Молекулярна маса AlCl3 = 26.98 + 3 * 35.45 = 133.33 г/моль

2. Кальцій нітрат (Ca(NO3)2):

- Маса кальцію (Ca) = 40.08 г/моль

- Маса азоту (N) = 14.01 г/моль

- Маса кисню (O) = 16.00 г/моль

- Маса одного нітратного іону (NO3) = 14.01 + 3 * 16.00 = 62.01 г/моль

- Молекулярна маса Ca(NO3)2 = 40.08 + 2 * 62.01 = 164.10 г/моль

3. Магній хлорид (MgCl2):

- Маса магнію (Mg) = 24.31 г/моль

- Маса хлору (Cl) = 35.45 г/моль

- Молекулярна маса MgCl2 = 24.31 + 2 * 35.45 = 95.21 г/моль

Тепер, коли у нас є молекулярні маси для кожної сполуки, ми можемо обчислити масові частки елементів:

1. Для AlCl3:

- Масова частка алюмінію (Al) = (26.98 г / 133.33 г) * 100% ≈ 20.24%

- Масова частка хлору (Cl) = (3 * 35.45 г / 133.33 г) * 100% ≈ 79.76%

2. Для Ca(NO3)2:

- Масова частка кальцію (Ca) = (40.08 г / 164.10 г) * 100% ≈ 24.42%

- Масова частка азоту (N) = (2 * 14.01 г / 164.10 г) * 100% ≈ 21.40%

- Масова частка кисню (O) = (6 * 16.00 г / 164.10 г) * 100% ≈ 54.18%

3. Для MgCl2:

- Масова частка магнію (Mg) = (24.31 г / 95.21 г) * 100% ≈ 25.54%

- Масова частка хлору (Cl) = (2 * 35.45 г / 95.21 г) * 100% ≈ 74.46%

Отже, ми обчислили відносні молекулярні маси і масові частки у елементів у формулах AlCl3, Ca(NO3)2 та MgCl2.