I рівень 1. Визначте відносну молекулярну масу ферум (II) оксиду (FeO) та нисліть відношення мас

елементів. 2. Визначте відносну молекулярну масу купруму (1) оксиду (Cu2O) Обчисліть відношення мас елементів. 3. Визначте відносну молекулярну масу кальцій оксиду (CaO) та нисліть відношення мас елементів. 4. Визначте відносну молекулярну масу магній оксиду (MgO) та нисліть відношення мас елементів. 5. Визначте відносну молекулярну масу цинк оксиду (ZnO) та обчис- відношення мас елементів.​

Ответы на вопрос

Отвечает Якубенко Павел.

Відповідь:

1)Визначте відносну молекулярну масу ферум (II) оксиду (FeO) та обчисліть відношення мас елементів.

Mr[FeO] = Ar[Fe] + Ar[O] = 56 + 16 = 72г/моль

Масова частка железа (Fe) = 56 : 72 * 100 = 77.7 %

Масова частка кислорода (O) = 16 : 72 * 100 = 22.3 %

2)Визначте відносну молекулярну масу купруму (1) оксиду (Cu2O) Обчисліть відношення мас елементів

Mr[Cu2O] = Ar[Cu] * 2 + Ar[O] = 63.5 * 2 + 16 = 143г/моль

Масовачастка меді (Cu) = 127 : 143 * 100 = 88.9 %

Масова частка кисню (O) = 16 : 143 * 100 = 11.1 %

3)Визначте відносну молекулярну масу кальцій оксиду (CaO) та нисліть відношення мас елементів.

Mr[CaO] = Ar[Ca] + Ar[O] = 40. + 16 = 56.г/моль

Масова частка кальция (Ca) = 40 : 56 * 100 = 71.4 %

Масова частка кисню (O) = 16 : 56. * 100 = 28.6%

4)Визначте відносну молекулярну масу магній оксиду (MgO) та нисліть відношення мас елементів

Mr[MgO] = Ar[Mg] + Ar[O] = 24. + 16 = 40.г/моль

Масова частка магния (Mg) = 24 : 40. * 100 = 60 %

Масова частка кисню (O) = 16 : 40 * 100 = 40 %

5) Визначте відносну молекулярну масу цинк оксиду (ZnO) та обчислити відношення мас елементів

Mr[ZnO] = Ar[O] + Ar[Zn] = 16 + 65. = 81.г/моль

Масова частка кисню (O) = 16 : 81. * 100 = 19.7 %

Масова частка цинку (Zn) = 65. : 81. * 100 = 80.3 %

Пояснення: