Змішали розчин масою 200 г з масовою часткою натрій сульфіту 14,2 % і розчин хлоридної кислоти.

Обчисліть об’єм газу (н.у), що виділився.

Ответы на вопрос

Отвечает Зиморой Юлия.

Ответ:

Для вирішення цього завдання необхідно знати, яка реакція відбувається між натрій сульфітом і хлоридною кислотою.

На основі рівняння реакції можна визначити, що при змішуванні цих розчинів утворюється газ діоксид сірки (SO2):

Na2SO3 + 2HCl → 2NaCl + SO2 + H2O

Далі, для обчислення об'єму газу (н.у) необхідно знати кількість виділеного газу та умови, за яких він був утворений.

За умов нормальних умов (н.у), температура становить 0°C (273 K), а тиск - 1 атмосфера.

Отже, щоб обчислити об'єм газу (н.у), необхідно знайти кількість виділеного SO2 та перевести її в об'єм за умов нормальних умов.

Кількість виділеного SO2 можна обчислити на основі стехіометрії реакції.

Молярна маса Na2SO3 = 126 г/моль

Молярна маса SO2 = 64 г/моль

Масова частка Na2SO3 в розчині = 14,2% = 0,142

Маса Na2SO3 в розчині = 200 г * 0,142 = 28,4 г

Кількість молей Na2SO3 в розчині:

n(Na2SO3) = m / M = 28,4 г / 126 г/моль = 0,225 моль

За рівнянням реакції, на кожну молекулу Na2SO3 утворюється одна молекула SO2. Тому кількість молей SO2, що виділилась, дорівнює кількості молей Na2SO3:

n(SO2) = 0,225 моль

Об'єм SO2 (н.у) можна обчислити за допомогою ідеального газового закону:

V = n * R * T / P

де V - об'єм газу (н.у)

n - кількість молей газу

R - універсальна газова стала (0,0821 л * атм / (моль * К))

T - температура (в К)

P - тиск (в атмосферах)

Підставляємо в формулу значення:

V = 0,225 моль * 0,0821 л * атм / (моль * К) * 273 K / 1 атм = 4,97 л (або близько 5 л)

Отже, об'єм газу (н.у), що виділився при змішуванні розчинів натрій сульфіту та хлоридної кислоти, становить близько 5 л.

Объяснение:

дай пж найкращий