Обчисліть масу глюкози, яку можна отримати із 6 кг картоплі, що містить 15% крохмалю У відповіді

записати число, в грамах!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Орлова Александра.

Дано:

m(картоплі) = 6 кг = 6000 г

ω((C6H10O5)n) = 15%

Знайти:

m(C6H12O6) - ?

Розв'язання:

1) (C6H10O5)n + nH2O =(t°C, H2SO4)=> nC6H12O6;

2) m((C6H10O5)n) = ω((C6H10O5)n) * m(картоплі) / 100% = 15% * 6000 / 100% = 900 г;

3) n((C6H10O5)n) = m / M = 900 / 162n = (5,6/n) моль;

4) n(C6H12O6) = n((C6H10O5)n) * n = (5,6/n) * n = 5,6 моль;

5) m(C6H12O6) = n * M = 5,6 * 180 = 1008 г;

Відповідь: Маса C6H12O6 становить 1008 г.