Задача на 100 балов!!!! Яка маса 9% розчину етанової кислоти витратиться на взаємодію з 112 г

кальцію гідроксиду?

Ответы на вопрос

Отвечает Дубровский Александр.

Ответ:

Спочатку ми повинні знайти мольну масу кальцію гідроксиду:

Ca(OH)2 = 40.08 + 2(1.01 + 16.00) = 74.10 г/моль

Тепер ми повинні знайти кількість моль кальцію гідроксиду:

n = m/M = 112/74.10 = 1.51 моль

Етанова кислота реагує з Ca(OH)2 у співвідношенні 1:2, тому знайдемо кількість моль етанової кислоти, яка потрібна:

n(EtCOOH) = n(Ca(OH)2)/2 = 1.51/2 = 0.755 моль

Тепер ми можемо знайти масу етанової кислоти, яка потрібна:

m(EtCOOH) = n(EtCOOH) x M(EtCOOH) = 0.755 x 60.05 = 45.33 г

Отже, маса 9% розчину етанової кислоти, яка витратиться на цю реакцію, буде 45.33 г.

Объяснение:

Можно лучший ответ?)

Отвечает Федотов Максим.
Щоб вирішити це завдання, ми спочатку повинні визначити масу етанової кислоти, яка міститься в 9% розчині. Потім ми визначимо масу, яка витратиться на взаємодію з кальцію гідроксидом.

1. Визначення маси етанової кислоти:
У 9% розчині 9 г етанової кислоти розчинено в 100 г розчину. Тому, якщо взяти масу розчину як 100 г, ми можемо виразити масу етанової кислоти як:
Маса етанової кислоти = 9% розчину × 100 г розчину
Маса етанової кислоти = 9 г

2. Визначення маси, витраченої на взаємодію з кальцію гідроксидом:
Маса кальцію гідроксиду = 112 г

Маса етанової кислоти, що взаємодіє з кальцію гідроксидом, залежить від реакційного співвідношення між кальцієм гідроксидом і етановою кислотою. Записуємо збалансовану реакцію:
Ca(OH)2 + 2CH3COOH -> Ca(CH3COO)2 + 2H2O

За реакційним співвідношенням, одна молекула Ca(OH)2 реагує з двома молекулами CH3COOH. Тобто мольний співвідношення між ними 1:2.

Молярна маса Ca(OH)2 = 40.08 г/моль
Молярна маса CH3COOH = 60.05 г/моль

Тому маса етанової кислоти, витрачена на взаємодію з кальцію гідроксидом, може бути обчислена наступним чином:

Маса етанової кислоти = (маса кальцію гідроксиду / молярна маса Ca(OH)2) × (молярна маса CH3COOH / 2)
Маса етанової кислоти = (112 г / 40.