обчисліть об'єм етену якщо під час пропускання його через бромну воду в реакцію вступив бром масою

208 г

Ответы на вопрос

Отвечает Симфония Соляная.

Ответ:

V(C₂H₄)=29,12л.

Объяснение:

Дано:

m(Br₂)=208г.

Vm=22,4л./моль

----------------------------

V(C₂H₄)-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу Брому:

M(Br₂)=2x80=160г./моль

2. Визначимо кількість речовини Брому в 208г.:

n₁(Br₂)=m(Br₂)÷M(Br₂=208г./моль÷160г./моль=1,3моль

3. Запишемо рівняння реакції:

СН₂=СН₂ + Br₂ --> CH₂Br-CH₂Br

C₂H₄+Br₂=C₂H₄Br₂

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(Br₂)=1моль n(C₂H₄)=1моль

б) за умовою задачі кількість речовини:

n₁(Br₂)=1,3моль n₁(C₂H₄)=1,3моль

4. Визначимо об'єм  етену кількістю речовини 1,3 моль:

V(C₂H₄)=n₁(C₂H₄)×Vm=1,3моль×

22,4л./моль=29,12л.

5. Відповідь: 29,12л. об'єм етену, якщо під час пропускання його через бромну воду, в реакцію вступив бром масою 208г.